EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Warszawska Komisja Środowiskowa - Popieramy protest rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych

strajk logoStanowisko Warszawskiej Komisji Środowiskowej OZZ Inicjatywa Pracownicza w sprawie protestu rodziców i opiekunów niepełnosprawnych dzieci.

Warszawska Komisja Środowiskowa OZZ Inicjatywa Pracownicza solidaryzuje się z protestującymi rodzicami i opiekunami niepełnosprawnych dzieci.

W pełni rozumiemy desperację osób, które od 20 marca br. prowadzą protest okupacyjny w budynku Sejmu. Tylko poprzez radykalne działania można zwrócić uwagę klasy politycznej na tragiczną sytuację społeczną.

Popieramy walkę o uznanie opieki nad niepełnosprawnym za pracę, gdyż obecna sytuacja powoduje iż opiekunowie nie mają później odpowiednich świadczeń emerytalnych. Popieramy również postulat podniesienia zasiłku pielęgnacyjnego przynajmniej do poziomu najniższej pensji.

Protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych obnażył hipokryzję elit politycznych. Chętnie wydają one pieniądze na zbrojenia czy projekt olimpiady zimowej w Krakowie. W tym samym czasie rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych dzieci otrzymują zasiłki pielęgnacyjne nie pozwalające na przeżycie. Mówienie im, że powinni zakładać własne firmy to przejaw neoliberalnego populizmu. Postulaty te są głoszone przez ludzi
przedstawiających się jako przedstawiciele niepełnosprawnych, ale w rzeczywistości należących do uprzywilejowanej elity i jej politycznego zaplecza.

Poseł Sławomir Piechota i senator Jan Filib Libicki, udający przyjaciół osób niepełnosprawnych, czynią ze swej niepełnosprawności element walki politycznej. Otrzymują diety parlamentarne i fundusze na asystentów. Większość problemów bytowych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów jest im obca.

Dlatego solidaryzujemy się z tymi, którzy zamiast liczyć na polityków walczą o swoje prawa i godne warunki życia oraz zmiany systemowe wprowadzające realną pomoc dla wszystkich niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.